Jakim sposobem zainicjować przygodę z tuningiem?

Podniesienie mocy i właściwości jezdnych pojazdu to częste wyczekiwania zapalonych amatorów. Z pomocą ku temu przychodzi chiptuning, a rezultaty tej przeróbki będą widoczne nie wyłącznie na wykresie z hamowni, niemniej jednak także podczas jazdy pojazdem, który da użytkownikowi nowatorskie możliwości.

Do jakiej mocy można podnieść parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są wybitnie znaczące, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Choć mocy nigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec zniszczeniu. Aby modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności trzeba sprawić obecną wydajność oraz sprawność silnika. Jeśli są jakiekolwiek usterki, trzeba je wyeliminować, po czym kolejny raz spowodować wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy profesjonalista ma obowiązek dopiero teraz przejść do rzeczy oraz precyzyjnie podnieść moc silnika w taki sposób, aby nie był on nadto przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu wciąż jest nadmiernie mała?

Jeśli użytkownikowi nie starczy podwyższenie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, powinien wprowadzić inne pomocnicze modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka lub filtr stożkowy. Wtedy możliwości pracy silnika będą wyższe. Toteż specjalista będzie mógł zwiększyć moc silnika jeszcze bardziej. Należy jednak pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść też jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik chce znacznie podwyższyć jego moc, musi liczyć się również z akcesoryjnymi kosztami wynikającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków lub też klocków.
Co daje chiptuning?
Wzrost mocy pojazdu to większa dynamika i lepsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje większe bezpieczeństwo choćby w czasie wyprzedzania, jakie to należy wykonać jak najszybciej. Pomocnym plusem tej modyfikacji jest także możliwość rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *